П`ятниця, 30.10.2020, 06:46Вітаю Вас Гість | RSS
Сайт Юшко Наталії Петрівни
Вас вітає вчитель хімії і природознавства Фастівського НВК "Ліцей інформаційних технологій - СЗШ І-ІІІ ступенів №9"
Меню сайту
Календар
«  Жовтень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Розробка позакласного заходу. Конференція «Роль хімії в житті суспільства»


Мотивація навчальної діяльності:

Уникнути контакту з хімікатами неможливо. Хімічні товари становлять частину нашого повсякденного побуту й виконують чимало завдань, без яких неможливо уявити наше сучасне життя. Без хімікатів у нас не було б багатьох речей, якими ми користуємось. Усі продукти споживання є хімічною продукцією, якщо вони безпосередньо не беруться з природи. А якщо натуральний продукт піддався хімічній обробці, то він може стати хімічним продуктом.

     Оскільки хімічні речовини створюються штучно, то вони можуть бути як безпечними, так і небезпечними для здоров'я людини. Доведено, що не всі хімікати негативно впливають на навколишнє середовище, проте, існує чимало речовин, що викликають побоювання.

     Існування людства немислиме без хімії й різноманітних продуктів  та матеріалів, які можна одержати лише з допомогою хімічних технологій. При цьому штучно створений людиною навколишній світ – техносфера- усе швидше насичується продуктами хімічного виробництва.

     Хімікати використовуються щодня, скрізь і кожним з нас: на роботі або вдома. Кожен з цих хімічних товарів , можливо, містить речовини, небезпечні для здоров’я людини й навколишнього середовища. Термін «хімікат» належить як до хімікатів, так і до хімічних препаратів, хімічних продуктів, хімічних товарів тощо.

     Грамотне, і тому безпечне, поводження з ними вимагає високого рівня хімічних знань. Знання хімії необхідне не лише фахівцям, які працюють над створенням, дослідженням і застосуванням хімічних речовин. Навіть удома, в побуті не обійтися без хімічних знань, які допомагають правильно й за призначенням використовувати різні речовини. Інакше можна поплатитися своїм здоров'ям і здоров’ям оточуючих, адже багато які з препаратів побутової хімії небезпечними, вогненебезпечними, впливають на життєво важливі органи, спричиняють алергійні захворювання.

     Найважливішим завданням хімії стає контроль над хімічними процессами, що відбуваються у природі й техносфері, у виробництві й перетворенні потрібних людині речовин і матеріалів.

Тип позакласного заходу: конференція.   

Цілі позакласного заходу: 

--- узагальнити  та скоригувати знання учнів з теми «Узагальнення знань з хімії»; 

 --- визначити  рівень навчальних досягнень учнів з теми, розуміння головних питань, уміння використовувати їх на практиці;

--- розкрити значення хімії у повсякденному житті;

--- розвивати екологічне мислення учнів;

--- розвивати навички пошуку інформації в різних джерелах;

--- розвивати навички застосування мультимедійного оформлення уроку;

--- розвивати знання учнів про прикладне значення хімії, її позитивний і негативний вплив на життя і здоров’я людини й навколишнього середовища;

--- показати значення й використання хімічних знань у медицині й фармакології;

--- розкрити значення хімії у створенні нових лікарських препаратів, методів лікування;

--- виховувати в учнів навички здорового способу життя;

--- розкрити шкідливий вплив уживання алкоголю, наркотичних препаратів, тютюнопаління на здоров’я людини ;

--- узагальнити знання, уміння й навички застосування знань хімії для використання побутових хімікатів;

--- повторити заходи безпеки під час робот из хімічними речовинами в побуті та правила надання першої допомоги в разі хімічних опіків, отруєнь тощо;

--- показати учням необхідність правильного , небезпечного та раціонального використання та утилізації хімічних речовин.

Форми роботи: презентації учнями підготовлених звітів, доповідей, бесіда.

Архів записів